€6,20
„MĖTA“ čiobrelių eterinis aliejus yra 100% Thymus serpyllum L laukinių čiobrelių žydinčių viršūnių ir lapų vandens garų distiliacijos metodu išgautas augalo kvapas. Eterinis čiobrelių aliejus yra šilto, gana intensyvaus, specifinio žolynų kvapo, kuris yra tarpinis tarp aukštų ir vidutinių parfumerinių natų – kvapo intensyvumas išlieka iki 1-2 dienas. Daugiau»
„MĖTA“ čiobrelių eterinis aliejus yra 100% laukinių čiobrelių Thymus serpyllum žydinčių viršūnių ir lapų vandens garų distiliacijos metodu išgautas augalo kvapas.
„MĖTA“ čiobrelių eterinio aliejaus kilmės šalis – Albanija.
Čiobreliai dėl savo skonio yra tradiciškai naudojami gaminant maistą ir nuo neatmenamų laikų auginami šiltesnėse Viduržemio jūros regiono vietose. Senovės graikams ir romėnams buvo žinomas dėl antiseptinių savybių. Čiobrelių eterinis aliejus, dėl jo sudėtyje esančio tymolio, yra vienas iš stipriausių antiseptinio poveikio aliejų, todėl vartojamas nedidelėmis koncentracijomis.
Kosmetikoje ir dermatologijoje kremai, tonikai, losjonai, šampūnai su eteriniu čiobrelių aliejumi stabdo ankstyvąjį plikimą, plaukų slinkimą, pleiskanų atsiradimą. Jo dedama į kojų priežiūros kremus ir losjonus, nes pagerina tarpupirščių odos būklę esant padidėjusiam kojų prakaitavimui.
Dėl malonaus kvapo, kosmetikos sudėtyje naudojamas: muilui, vonių ekstraktams, jūros druskai ir kt. aromatizuoti.
Namų sąlygomis eterinis čiobrelių aliejus naudojamas patalpų orui dezinfekuoti, nemaloniam kvapui panaikinti.
Laukinių čiobrelių eterinis aliejus atkuria ir skatina pasitikėjimą savimi. Laukinių čiobrelių eterinis aliejus yra populiarus aromaterapinis aliejus dėl daugelio priežasčių, bet pirmiausia dėl savo stresą malšinančių gebėjimų. Tai pakeliantis emociškai ir suteikiantis energijos eterinis aliejus, kuris gali padėti esant depresyvioms ir kupinoms nerimo situacijoms.
Puikiai tinka naudoti su:
arbatmedžio, eukaliptų, pipirmėčių, levandų, pušų, rozmarinų ir citrusinių vaisių eteriniais aliejais.
Panaudojimo būdai ir kiekiai:
Aromatinei voniai: Eteriniai aliejai vandenyje netirpūs, todėl prieš pilant į vonią 10–30 lašų čiobrelių eterinio aliejaus reikia ištirpinti stiklinėje pieno, kefyro, jogurto ar grietinėlės, ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus.
Kremui arba losjonui: 10–15 lašų eterinio aliejaus sumaišyti su 1 šaukštu bekvapio kremo arba losjono.
Rankų kremui arba losjonui: Vienam kartui – 3 lašus eterinio aliejus sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu augalinio aliejaus.
Losjonui po skutimosi: 40 lašų eterinio aliejaus sumaišyti su 120 ml obuolių acto arba degtinės ir 80 ml distiliuoto vandens.
Masažui: 10–15 lašų eterinio aliejaus įmaišyti į 2 valgomuosius šaukštus pagrindinio augalinio aliejaus.
Šampūnui arba plaukų skalavimui: Įlašinti 2 lašus eterinio aliejaus į buteliuką su šampūnu arba į 2–3 l citrinos sultimis parūgštinto vandens.
Saunai: 15 lašų įlašinti į 10 l karšto vandens, kuriame mirkomos vantos.
Aromatinei lempai: 4–5 lašai 5 kv. m patalpos ploto. Galima naudoti kasdien. (Nepamirškite į garinimo indelį įpilti šilto vandens).
Garų vonelėms arba inhaliacijai: 2–3 lašus įlašinti į 1 l karšto vandens.
Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai:
Čiobrelio eterinio aliejaus sudėtyje yra: limoneno, linalolio.
Nuorodos:
1. R. Tisserand, R. Young, E. M Williamson “Essential Oil Safety. A Guide for Health Care Professionals”, Churchill Livingstone ELSEVIER, 2014
2. R. Balz “The Healing Power of Essential Oils”, LOTUS LIGHT SHANGRI-LA, Twin Lakes, 1996
3. J. Lawless, The Encyclopedia of Essential Oils (Updated Edition), London: Harper Thorsons, 2014
4. B.M. Lawrence, Essential Oils 1981-1987 (Wheaton: Allured Publishing, 1989), 39-40.
5. P.Dugo, L. Mondello, E. Sebastiani, et al., Identification of Minor Oxygen Heterocyclic Compounds of Citrus Essential Oils by Liquid Chromatography-Atmospheric Pressure Chemical Ionisation Mass Spectrometry. (Journal of Liquid Chromatography & Related Technologies 22, 1999), 2991-3005.
6. B.M. Lawrence, Progress in Essential Oils, Number 2. (Perfumer & Flavorist 25, 2000),
46-49. SCCP, Opinion on Furocoumarins in Cosmetic Products. (Scientific Committee on Consumer Products, 13-Dec.-2005), SCCP/0942/05.
7. Л.ГДудченко, Г.П.Потебня, Н.А.Кривенко «Ароматерапия и аромамасаж», «Максимум», Киев, 1999
Svoris | 0.039 kg |
---|
Norėdami parašyti atsiliepimą, turite prisijungti.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.