Linų sėmenų arbata 100g

1,00 € / 114 g.
+ -
Į Krepšelį
Kaina be nuolaidos: 1,79 €

Pluoštinis linas (Linum usitatissimum)

Sudedamosios dalys: pluoštinių linų sėklos – 100 %

Linai yra unikalūs augalai, kuriuose daug augalinių baltymų, vitaminų, mikroelementų ir ląstelienos. Jau mūsų močiutės žinojo apie stebuklingas linų savybes ir sugalvotus receptus perduodavo iš lūpų į lūpas. Archeologiniai tyrinėjimai patvirtina faktą, kad mūsų protėviai žinojo linus ir plačiai juos naudojo audiniams ir kaip svarbų maistinių medžiagų šaltinį, kai trūkdavo mėsos.

Linų sėklos (sėmenys) – rudai gelsvos, blizgančios, lygiu paviršiumi, bekvapės. Jose yra iki 48 % aliejų ir iki 12 % gleivių. Sėmenys turi labai daug maistinių medžiagų. Juose yra 26 % baltymų, 40 % riebalų (oleino, linolo, linoleno, stearino ir palmitino riebalų rūgščių gliceridų (30–40 %); glikozido linamarino (1,5 %), gleivių (5–12 %), baltyminių medžiagų (18–33 %), vitamino C, organinių rūgščių, fermentų), 22 % angliavandenių, 8 % ląstelienos, 4 % pelenų. Linų baltymuose yra visų mūsų organizmui reikalingų aminorūgščių.

Maistui tinka ir termiškai neapdoroti sėmenys. Tada baltymai yra aktyvesni ir organizmas lengviau juos pasisavina. Sėmenyse, palyginti su ankštiniais, yra dvigubai daugiau aliejų ir 30 proc. daugiau biologiškai aktyvių riebalų. Angliavandenių sėmenyse 1,7 karto daugiau nei sojose. Dažniausiai sėmenys maistui vartojami sumalti. Jie valgomi kaip maloniai kvepianti košelė. Susmulkinti sėmenys turi didesnį kontakto su skrandžio sultimis paviršių, todėl organizmas lengviau pasisavina juose esančias naudingąsias medžiagas. Tokiu mišiniu galima skaninti įvairius patiekalus, nekeičiant gamybos technologijos, bet geriausia jų įberti į patiekalą baigiant gaminti arba prieš pat patiekiant. Sėmenys padidina patiekalo maistines savybes ir pagerina jo skonį. Iš susmulkintų sėmenų galima pagaminti skanią chalvą, išvirti kisielių ar iškepti duoną, jais galima skaninti salotas, pirmuosius ir antruosius patiekalus. Iš sėmenų spaudžiamas specifinio kvapo aliejus.


Daugiau

Jus taip pat galėtų dominti

Kmynų arbata 100g

Salierinių(Apiaceae) šeimos dvimetis arba daugiametis žolinis augalas. Išdžiūvę vaisiai stipriai aro...

1,79 € Pirkti

Sausainiai SĖLENUKAI iš viso grūdo miltų 180g

Sudedamosios dalys: viso grūdo kvietiniai miltai, sviestas, kviečių sėlenos, kiaušiniai, cukrus, sez...

3,39 € Pirkti

Morkų traškučiai MORKAINIAI 200g

Sudedamosios dalys: morkos, cukrus, svarainių sultys, obuolių sultys, stingdiklis pektinas &...

4,09 € Pirkti

Čiobrelių arbata 30g

„Mėtos“ ūkyje arbatos gaminamos iš ekologiškai išaugintų ar natūraliose augimvietėse surinktų vaist...

2,10 € Pirkti

DOVANA – Nesmulkinti Burokėliai obuolių sultyse – visiems įsigijusiems prekių virš 20 eur.

Ekologiški produktai -
UAB MĖTA elektroninė parduotuvė.

© 2016 visos teisės saugomos

Naudinga žinoti

Sertifikatai

Kur įsigyti

Kontaktai

Apie mus

Pristatymo sąlygos

Prekių grąžinimas

Didmena

Privatumo Politika